Projekt DOMINNO

Projekt „Dominno“ powstał z myślą o nowych trendach dotyczących redukcji emisji CO2. Jest dedykowany lokalizacjom z wystarczającymi zasobami wiatru oraz słońca. Również wersja on-grid bez samowystarczalności energetycznej, wpisuje się w dążenie ludzi do nowoczesnych, przejrzystych form mieszkalnych z wykorzystaniem stali oraz szkła jako podstawowych budulców (nadających się do recyklingu i tym samym zmniejszających globalny ślad CO2).

Wymiary modułów:
  • Długość całkowita: 11600 mm
  • Długość modułu bez tarasów: 9000 mm
  • Szerokość modułu: 2440 mm
  • Szerokość jedno-modułowego budynku: 3000 mm
  • Wysokość wewnętrzna: 2600 mm

projekt dominno

Konstrukcja oparta jest na ciężkiej stalowej ramie ocynkowanej ogniowo. Opcjonalnie hybrydowa wersja Zero-Energy z fotowoltaicznymi panelami wtopionymi w konstukcję dachu modułu lub carportu (2.8 kW) + pionowa turbina wiatrowa (2.8 kW) + bank energii (7.5 kWh).
Całość powstaje w naszej fabryce (w opcjach wykończenia deweloperskiej lub „pod klucz“) w 3 miesiące a montaż w miejscu docelowym trwa ok. 3 dni. Cała konstrukcja, użyte materiały oraz technika są Made in Europe.
Podłogę obiektu stanowi rama stalowa ocynkowana lub malowana podkładem i farbą dwuskładnikową.Wypełnienie ramy to kształtowniki stalowe i drewno konstrukcyjne c24. Dzięki takiemu rozwiązaniu podłoga jest mocna i pozbawiona mostków termicznych.
Spód podłogi stanowi blacha Alu-cynk 0,5 mm chroniąca przed gryzoniami. Wewnątrz znajduje się ocieplenie z wełny mineralnej o grubości 200 mm. Przenikalność cieplna całej podłogi to U=019W/m2xK.
Posadzka zbudowana jest z dwóch płyt cementowo-wiórowych o łącznej grubości 40 mm. Wykończenie podłogi to naturalna deska bambusowa 20 mm, a w łazience znajdują się płytki z trawertynu, dzięki takiemu wykończeniu z naturalnych materiałów, każdy dom cechuje się niepowtarzalnym wzorem.
Konstrukcja dachu wykonana jest z kształtowników stalowych ocynkowanych lub pomalowanych dwuskładnikowym podkładem i farbą nawierzchniową. Cała konstrukcja posiada wypełnienie ze stali i drewna konstrukcyjnego c24 . Połączenie drewna ze stalą powoduje zwiększenie nośności dachu, który może stanowić bazę pod taras lub kolejne piętro.
Dach pozbawiony mostków termicznych, ocieplony jest wełną mineralną o grubości 250 mm i matą termoizolacyjną odbijającą promienie słoneczne i zatrzymującą ciepło aż do 85%ą. Przenikalność dachu to U=0,15 W/m2xK.
Pokrycie dachu stanowi blacha Alu-cynk. Spusty rynnowe ukryte są w słupach narożnych przez co pozostają one niewidoczne z zewnątrz. Sufit wykonany został z dwóch płyt gipsowych pomalowanych farbą akrylową.
Ściana warstwowa z wkładem z piany poliuretanowej zamknięto-komorowej o przenikalności U=0,19 W/m2xK. Wewnętrzna strona wykończona w dwóch płytach gipsowych.
Elewację modułów stanowią płyty kompozytowe typu Bond oraz płyty HPL charakteryzujące się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Elewacja montowana do konstrukcji modułów na pod-konstrukcji aluminiowej to jedno z modniejszych rozwiązań, które cieszy się popularnością dzięki bezobsługowemu użytkowaniu.
Zewnętrzne okna typu FIX – nieotwierane, UR – uchylno rozwierane, HS – przesuwne i Harmonijkowe wykonane z profili aluminiowych Aluprof MB86. Wkłady 3 szybowy o przenikalności cieplnej U=0,5 W/m2xK.
Drzwi zewnętrzne wejściowe również są wykonane z profili Aluminiowych Aluprof MB86 z wkładem 3 szybowym.
Drzwi zewnętrzne do pomieszczenia technicznego stalowe, które od strony zewnętrznej zostały pokryte kompozytem aluminiowym typu Bond. Wewnętrzne drzwi marki Porta Focus premium 4A.

Główną konstrukcję stanowi stal ocynkowana lub pomalowana podkładem i farbą dwuskładnikową.
Taras wyłożony został deską kompozytową PWC przez co nie wymaga impregnacji i pozwala cieszyć się wyglądem przez długi czas.
Podbicie daszku stanowi płyta kompozytowa typu Bond wykonana z okładzin aluminiowych.
Rozprowadzona w całym obiekcie w ścianach i suficie w rurze pcv karbowanej.
Kompletna rozdzielnica z instalacją oświetleniową, gniazdami wtykowymi instalacją połączeń wyrównawczych, nisko-prądowych oraz uziomu.
Oświetlenie zewnętrzne w postaci taśm led na daszku z przodu i tyłu.

Mechaniczna w postaci rekuperacji z odzyskiem ciepła. W łazience znajduje się wyciąg mechaniczny

Woda rozprowadzona w obiekcie rurami typu PEX 20. Zarówno podejście wody jaki i odpływy kanalizacyjne znajdują się w podłodze.
Łazienka wyposażona w miskę WC podtynkową marki Grohe, umywalkę nablatową wraz baterią marki Grohe oraz szklany prysznic z niskim brodzikiem i baterią prysznicową marki Grohe.
Kuchnia uzbrojona w zawory z wodą i odpływ.

Grzejnik elektryczny ręcznikowy w łazience.Grzejniki sufitowe promienniki podczerwieni. Klimatyzator typu split z funkcją grzania i chłodzenia marki Mitsubishi o mocy 3,5 KW.

 

W stanie deweloperskim budynek nie posiada: wykończonej podłogi, płytek kamiennych na ścianach w łazience, drzwi wewnętrznych, lamp, gniazdek i włączników wewnętrznych, wyposażenia łazienki (prysznic, miska WC i umywalki z szafką).

 

SYREK-GROUP

Masz pytania?
Chętnie odpowiemy na wszystkie!

Scroll to Top