Projekt OPTIMA

Projekt Optima to produkt bazujący na 5 modułach A, B, C, D i E, które w dowolny sposób można ze sobą konfigurować. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy stworzyć budynek odpowiadający naszym potrzebom dostawiając kolejne moduły. W ofercie znajdują się również 2 projekty obiektów jednomodułowych. Bazę modułów stanowi rama stalowa szkieletowo-modułowa widoczna wewnątrz każdego modułu, przez co obiekty te zalicza się do przenośnych.

Wymiary modułów:
  • Długość całkowita: 5850 mm
  • Szerokość modułu: 2620 mm
  • Wysokość wew. w najniższym punkcie: 2500 mm
  • Szerokość jedno-modułowego budynku: 2825 mm

projekt optima

Konstrukcja oparta jest na ciężkiej stalowej ramie ocynkowanej ogniowo. Opcjonalnie hybrydowa wersja Zero-Energy z fotowoltaicznymi panelami wtopionymi w konstukcję dachu modułu lub carportu (2.8 kW) + pionowa turbina wiatrowa (2.8 kW) + bank energii (7.5 kWh).
Całość powstaje w naszej fabryce (w opcjach wykończenia deweloperskiej lub „pod klucz“) w 3 miesiące a montaż w miejscu docelowym trwa ok. 3 dni. Cała konstrukcja, użyte materiały oraz technika są Made in Europe.
Podłogę obiektu stanowi rama stalowa malowana podkładem i farbą dwuskładnikową. Wypełnienie ramy to profile stalowe pokryte płytą warstwową z wkładem styropianowym 100 mm o przenikalności U=0,37 W/m2xK.
Spód podłogi stanowi blacha 0,5 mm chroniąca przed gryzoniami. Posadzkę zbudowana jest z płyty OSB o grubości 11 mm. Wykończenie podłogi to wykładzina PCV w kolorze szarym.
Konstrukcja dachu wykonana jest z profili stalowych  pomalowanych dwuskładnikowym podkładem i farbą nawierzchniową, jest ona widoczna wewnątrz obiektu. Cała konstrukcja posiada wypełnienie ze stali. Dach jednospadowy z widocznym spadkiem na jedną stronę. Połać dachową stanowi płyta warstwowa dachowa z rdzeniem styropianowym o przenikalności U=0,37 W/m2xK.
Moduły posiadają odcięcie wody, umożliwiając swobodny spadek wody z dachu.

Ściana wykonana z płyty warstwowej z ociepleniem ze styropianu o przenikalności U=0,37 W/m2xK. Zarówno zewnętrzną elewację jak i wnętrze stanowi blacha płaska będąca okładziną płyty warstwowej.

 

Zbudowane z płyty warstwowej, której okładzinę stanowi blacha płaska. Grubość ścianek działowych to 100 mm z wypełnieniem styropianowym.

 

Zewnętrzne okna typu FIX-nieotwierane, UR-uchylno rozwierane, wykonane z profili PCV Gealan w kolorze jednostronnym (antracyt/biały). Wkłady 2 szybowy o przenikalności cieplnej U=0,1 W/m2xK.
Drzwi zewnętrzne wejściowe również są wykonane z profili PCV Gealan w kolorze jednostronnym (antracyt/biały) Szyba z wkładem 2 szybowym.
Wewnętrzne drzwi pełne marki Connemara.

Rozprowadzona w całym obiekcie w ścianach i suficie w rurze pcv karbowanej.
Kompletna rozdzielnica z instalacją oświetleniową, gniazdami wtykowymi instalacją połączeń wyrównawczych, nisko-prądowych oraz uziomu.
Oświetlenie zewnętrzne w postaci taśm led na daszku z przodu i tyłu.

Grawitacyjne kratki naścienne stanowią system wentylacyjny. W łazience znajduje się wyciąg mechaniczny.

Woda rozprowadzona w obiekcie rurami typu PEX 20. Zarówno podejście wody jaki i odpływy kanalizacyjne znajdują się w podłodze. Wszystkie instalacje wodno-kanalizacyjne rozprowadzone są nawierzchniowo po obiekcie i zamaskowane blachą akrylową.
Łazienka wyposażona w miskę WC z dolnopłukiem marki Cersanit, umywalkę z szafką wraz z baterią oraz  prysznic systemowy z wysokim brodzikiem i baterią prysznicową marki.
Kuchnia uzbrojona w zawory z wodą i odpływ.

Grzejnik elektryczny ręcznikowy w łazience. Grzejniki elektryczne 2,5 KW. Ogrzewanie wody odbywa się poprzez bojler elektryczny o pojemności 50L.

 

SYREK-GROUP

Masz pytania?
Chętnie odpowiemy na wszystkie!

Scroll to Top