Skip to main content Skip to search

PORADNIK KUPUJĄCEGO

Procedura zakupu nieruchomości w Hiszpanii może wydawać się skomplikowana, ale korzystając z pomocy doświadczonych specjalistów, transakcję możemy przeprowadzić naprawdę szybko. Oto krótki poradnik dla osób planujących inwestycję w Hiszpanii.

Zakup nieruchomości w 5 krokach

  1. Wybór oferty
  2. Rezerwacja nieruchomości w Hiszpanii
  3. Podpisanie aktu notarialnego
  4. Finansowanie zakupu nieruchomości – kredyt hipoteczny w Hiszpanii

Co jeszcze musisz wiedzieć?

1. Koszty dodatkowe:

Kupując nieruchomość w Hiszpanii, musimy liczyć się także z koniecznością opłacenia podatku VAT, który wynosi 10%. Jest to podatek ITP (impuesto sobre transmisiones patrimoniales). W całej Hiszpanii wysokość tego podatku uzależniona jest od regionu – zwykle wynosi od 6% do 10%. W prowincji Alicante wynosi 10% i należy go zapłacić w terminie 30 dni od daty zakupu nieruchomości. Warto założyć, że koszty dodatkowe, uwzględniające podatek VAT oraz obsługę prawną, podczas zakupu nieruchomości wahać się będą od 13 do 14%.

2. Opłacalność inwestycji w Hiszpanii

W porównaniu do realiów zakupowych w Polsce powyższe wartości mogą dziwić. Warto jednak pamiętać o tym, że ceny wspaniałego, nadmorskiego apartamentu z kompleksem basenów i saun, kształtują się na poziomie cen mieszkań w zatłoczonych centrach polskich miast. W dodatku potencjał inwestycyjny nieruchomości w Hiszpanii mocno przewyższa ten w Polsce.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!
Dane kontaktowe znajdują się w zakładce „kontakt”.